Pozor - důležité oznámení: Věnujte pozornost datu vytvoření webu (dole na stránce). Některé informace zde uvedené již mohou být zastaralé a nemusejí tudíž odpovídat současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.

SMS půjčky i pro problémové žadatele

27-11-2013

Půjčky, které lze získat pomocí mobilního telefonu, jsou u nás poměrně populární. Neznamená to však, že by byly tak úplně bezpečné. Pojďme se nyní podívat na to, jak vypadá český trh se SMS půjčkami pro problémové klienty a žadatele.

Jak to funguje?

K získání SMS půjčky není třeba ani chodit na pobočku té které společnosti. Stačí jen jednoduše zaslat SMS zprávu v příslušném tvaru a pak jen čekat dokud nedorazí kýžený obnos peněz.Plusy

Takovéto půjčky mají velkou výhodu v pohodlí a rychlosti vyřízení. K získání peněz u banky je třeba minimálně několika dnů. V případě nebankovních společností, které tyto SMS půjčky poskytují, stačí jen pár hodin a vy máte peníze na svém účtu.

Dalším plusem je bezesporu benevolence poskytovatelů. Není třeba jakéhokoliv ručitele, nebo ručit majetkem. Nevadí zápis v rejstříku dlužníků ani není třeba dokládat příjem.

Minusy

Nevýhodou těchto půjček je jejich výše. Většinou se nedostanou přes 10 000 korun, a tak jsou vhodné především k financování drobných potřeb či potřeby peněz před výplatou.

Další nepříjemností může být možná doba splatnosti. Ta je zpravidla omezená na jeden měsíc, a tak je nevodná pro dlouhodobé financování.

Ruku v ruce s těmito aspekty jde skutečnost, že jsou tyto půjčky zatíženy vysokým úrokem a RPSN, které se mnohdy šplhá až na stovky procent.

V případě nevčasného splacení je možné, že budete platit opravdu vysoké poplatky za nesplacení půjčky spolu. Další nevýhodou je, že u některých společností je třeba zasílat 1 Kč verifikační poplatek, což zdržuje celou transakci.

Závěrem bychom rádi upozornili, že není radno si půjčovat peníze ke splacení jiné pohledávky. Můžete se tak dostat do velmi nepříjemné situace, která často končí osobním bankrotem či exekucí.


© 2013 Krátkodobé-Půjčky-před-Výplatou.cz, všechna práva vyhrazena.
Upozorňujeme, že prozovovatel stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem úvěrů. Stránky mají informační charakter.