Jak na konsolidaci půjček

3-5-2024

Máte spotřebitelský úvěr, úvěr z kreditní karty, splácíte kontokorent nebo ještě další půjčky a máte pocit, že se ze svých dluhů už nedostanete? Právě pro vás je určen produkt " konsolidace půjček". Podívejme se podrobněji, o co se jedná.

Konsolidace neboli sloučení půjček znamená, že své dluhy spojíte do jedné půjčky a splácíte pouze jeden úvěr.Kromě toho, že místo několika měsíčních splátek platíte pouze jednu splátku, s konsolidací půjček také můžete ušetřit poměrně slušnou sumu peněz. Jak je to možné?

Nižší celková splátka

Je to proto, že výsledná půjčka bude mít pravděpodobně nižší úrokovou sazbu a nižší RPSN než vaše stávající půjčky. To platí zejména v případě, pokud vaše současné půjčky mají vysoké úrokové sazby a RPSN - například pokud splácíte úvěr z kreditní karty nebo nějakou nevýhodnou nebankovní půjčku. Parametry konsolidovaného úvěru jsou obecně podobné jako u výhodných spotřebitelských úvěrů.

Bankovní i nebankovní konsolidace

Konsolidaci půjček poskytují banky, ale i některé nebankovní společnosti. Banka nebo nebankovní společnost zajistí splacení vašich stávajících půjček a úvěrů a vy pak platíte splátky jen za novou "konsolidovanou" půjčku u této společnosti.

Konsolidace půjček se zástavou nemovitosti

Pro získání konsolidace je potřeba mít pravidelný příjem a čisté registry dlužníků. Pokud pravidelný příjem nemáte nebo jste v minulosti měli problémy se splácením půjček, existuje možnost požádat o konsolidaci půjček s ručením nemovitosti. Zde je však nutno počítat s tím, že v případě problémů se splácením můžete snadno o svou nemovitost přijít.

Náš tip: Máte záznam v registru dlužníků a chtěli byste sloučit své dluhy?
Přečtěte si více o produktu "konsolidace půjček bez registru". Informace, rady a tipy naleznete zde.

© 2013 Krátkodobé-Půjčky-před-Výplatou.cz, všechna práva vyhrazena.
Upozorňujeme, že prozovovatel stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem úvěrů. Stránky mají informační charakter.