Pozor - důležité oznámení: Věnujte pozornost datu vytvoření webu (dole na stránce). Některé informace zde uvedené již mohou být zastaralé a nemusejí tudíž odpovídat současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Krátkodobé a SMS půjčky

30-6-2014

S pomocí krátkodobé nebo SMS půjčky můžete okamžitě vyřešit svou nepříznivou finanční situaci, například před výplatou. Splatnost se pohybuje do 30 dnů, proto jsou vhodné k překlenutí krátkodobých peněžních problémů.

Poskytují je zejména nebankovní společnosti, které nenahlíží do registru a nepožadují doložení příjmů.Za rychlé poskytnutí peněz vyšší úrok

U krátkodobých nebo SMS půjček vás mohou zaskočit vysoké splátky. Sice neplatíte za sjednání žádný poplatek, ale RPSN se pohybuje v desítkách procent. Lichvářské společnosti se pak nestydí uvést ve smluvních podmínkách i stovky procent. Společnosti hřeší na skutečnost, že půjčku u banky kvůli záznamu v registru nebo nulovému příjmu nedostanete. Proto tyto produkty vybírejte jen u velkých, prověřených nebankovních společností a pečlivě čtěte smluvní podmínky.

Pozor na skryté poplatky

Některé nepoctivé společnosti možná nabízí přijatelný úrok, ale pak se ze smlouvy dozvíte o dalších poplatcích, které jsou spjaty s poskytnutím půjčky, s jejím vedením a správou. Lehce se tak stane, že poplatky jsou vyšší než splátky úroků z půjčky a konečná splatná částka se může vyšplhat do astronomických výšek.

Plaťte své závazky včas

Pozor si také dejte na to, abyste zavčas splatili krátkodobé nebo SMS půjčky, jinak budete nepříjemně překvapeni z výše sankce. Pokud víte, že nebudete schopni částku splatit, informujte se u finanční společnosti, zda si nemůžete dohodnout náhradní termín. Když uvidí z vaší strany snahu, možná vám vyjdou vstříc a sankci sníží. Za pokus to stojí!


© 2013 Krátkodobé-Půjčky-před-Výplatou.cz, všechna práva vyhrazena.
Upozorňujeme, že prozovovatel stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem úvěrů. Stránky mají informační charakter.