Půjčka 10000 Kč – je lepší kreditka nebo mikropůjčka

Někteří lidé občas potřebují menší obnos peněz a zvažují, jaký finanční produkt si vybrat. Pokud jim stačí částka do 10 000 Kč a vědí, že ji dokážou splatit v relativně krátké době, mohou si vybrat kreditku nebo mikropůjčku. Jaké výhody a nevýhody přináší půjčka 10000 Kč přes kreditku nebo prostřednictvím krátkodobé půjčky?

Kreditní karta a bezúročné období

S kreditní kartou mohou zájemci o úvěr čerpat peněžní prostředky v době, kdy nemají u sebe dostatek peněz. Je to tedy jistá forma úvěru, kterou jim nabízejí vydavatelé karet – banky nebo nebankovní společnosti. Ke kreditním kartám se váže bezúročné období o délce 45 až 55 dnů. Jestliže do této doby peníze vrátí, nepřeplatí nic navíc. I poskytovatelé mikropůjček přišli s ojedinělou nabídkou: mnoho z nich nabízí první půjčku zdarma, ale další půjčky jsou již úročeny.Akce a bonusy spojené s kreditní kartou

S kreditní kartou mohou mít klienti každý nákup až o 2 procenta levnější. Právě tolik jim vrátí vydavatel karty z utracených peněz zpět, pokud s ní budou platit své nákupy. Mnoho držitelů kreditních karet využívá také slevy v prodejnách, se kterými má banka či nebankovní společnost uzavřenou smlouvu.

Kreditní karta má i svá rizika

Jestliže nestihnou klienti splatit úvěr z kreditní karty v bezúročném období, úročí se jim vyčerpaná částka až 20 % p.a. a každý měsíc musejí splatit určitý podíl z dlužné částky. Dostupnost peněz na kreditní kartě rovněž může vést k tomu, že utratí více peněz, než kolik jsou schopni vrátit. S tím je spojeno neúměrné zadlužení a hrozba, že se dostanou do finančních problémů. Před sjednáním kreditní karty by si rovněž měli zjistit všechny poplatky spojené s kartou, například za její vydání nebo vedení.

Mikropůjčky jsou rychlé, ale drahé

Tzv. půjčky před výplatou vyřídí zájemci ze svého domova a dokládají minimum dokumentů. Některé společnosti dokonce mohou s jejich souhlasem nahlédnout do jejich internetového bankovnictví a zjistit jejich příjem. Za každou půjčenou tisícikorunu nebo opožděnou splátku ale většinou zaplatí vysoký poplatek. Doba splatnosti nepřesahuje jeden měsíc, tudíž jsou tyto půjčky vhodné pouze pro lidi s pravidelným měsíčním příjmem.

Postupné navyšování úvěrového rámce

Poprvé si mohou zájemci půjčit u některých nebankovních společností částku do 5 tisíc korun. Jakmile ale půjčku splatí, navýší se jim úvěrový rámec a postupně se mohou dostat až na částku 20 000 korun. Jako ověření klienti již nemusejí předkládat žádné dokumenty a žádost o půjčku podávají prostřednictvím svého klientského účtu. Vždy by měli brát v potaz svůj příjem a nenechat se zlákat nabídkou snadno dostupných peněz a přistupovat ke krátkodobým půjčkám jako k nouzovému řešení své finanční situace.


© 2013 Krátkodobé-Půjčky-před-Výplatou.cz, všechna práva vyhrazena.
Upozorňujeme, že prozovovatel stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem úvěrů. Stránky mají informační charakter.